Rozwój naszego oprogramowania

Przedstawiamy harmonogram realizacji naszych planów na najbliższe lata. Nasze plany w znacznej części pokrywają się z Waszymi oczekiwaniami. Rozwijamy program tak, by odpowiadał na potrzeby indywidualnych, wymagających projektantów i zamierzamy nadal trzymać się tego kierunku. Opisane w planie funkcjonalności są już aktualnie równolegle realizowane przez kilka grup programistów, wspomaganych przez kilkunastu doświadczonych projektantów. Stan zaawansowania prac jest znaczny – będziemy sukcesywnie prezentować Wam postępy naszych działań w tym artykule.

Zarząd CAD Projekt K&A sp. zoo.
Adam Sterczała, Krzysztof Dąbrowski, Maciej Sławek

Nad czym właśnie pracujemy?

Równolegle do tych wszystkich zmian, które bardzo szczegółowo opisaliśmy powyżej, prowadzimy oczywiście inne prace programistyczne rozwijające nasz program. W ostatnich komentarzach często wspominaliście ankietę telefoniczną, która miała miejsce na przełomie 2017/2018 r. Wynikiem tej akcji jest lista ponad 200 zgłoszeń w naszym wewnętrznym systemie rozwoju oprogramowania. Część z sugestii została już wprowadzona i możecie je znaleźć na liście poprawek związanych z dokumentacją techniczną przy okazji ostatniej aktualizacji (https://cadprojekt.com.pl/aktualizacja-z-26-stycznia-2021/). Część będzie jeszcze wysyłana do wszystkich użytkowników naszych programów do zaopiniowania, do końca marca 2021 r., i wprowadzana do programu sukcesywnie przy okazji kolejnych aktualizacji. Część będzie musiała po prostu poczekać na swoją kolej i ustąpić miejsca naszym priorytetom ustawionym na roadmap do końca 2023 r.

Nowy moduł budowy pomieszczenia w naszych programach (III faza roadmap CAD Projekt K&A).

Zgodnie z obietnicą prezentujemy pierwszy z serii film na temat nowego modułu budowy pomieszczenia, nad którym pracujemy (https://www.youtube.com/watch?v=lPUDZIeCtG8&feature=youtu.be). Kolejne filmy wkrótce, a realizacja tego etapu rozwoju naszego oprogramowania zaplanowana jest w III fazie opublikowanej ostatnio roadmap.

Nowa baza kuchenna.

Nowa uniwersalna baza kuchenna jest cały czas weryfikowana, zgodnie z sugestiami projektantów wnętrz. Aktualnie poprawiamy ją pod kątem wymiany korpusów, nowych frontów i uchwytów oraz kolejny raz prosimy o konkretny feedback z rynku w tej sprawie. Szczegółowe informacje znajdziecie tutaj.

Wstawianie modeli 3D w wizualizacji i ulubione elementy

  • Operowanie modelem bezpośrednio w wizualizacji, funkcje przesuwania, obracania, skalowania, tworzenia szyku, lustra, kopiowania
  • Dodawanie elementów do bazy ulubionych – w celu szybkiego zarządzania modelami 3D
  • Szybsza praca dzięki wstawianiu modeli bezpośrednio w scenę z analizą kolizji i automatycznym ustawieniem poziomu elementów

Tutaj  mogą się pojawić teraz albo  w przyszłości jakieś ważne informacje.

Jak teraz nie to na ten moment, ten moduł jest ukryty.

Przeczytajcie dokładnie szczegółowy plan rozwoju naszego oprogramowania.

Pamiętajcie, aby aktualne problemy z oprogramowaniem przesyłać już tradycyjnie na  pomoc@cadprojekt.com.pl. Im więcej mamy szczegółowych zgłoszeń od projektantów z konkretnymi projektami, tym lepszy program otrzymacie przy okazji każdego kolejnego market realese.