Infolinia: +48 61 662 38 83

Odkryj nowości w naszych programach!

Najnowsze wersje programu to nowa, wręcz kosmiczna, jakość i prędkość renderingu oraz rozwinięta dokumentacja, lepiej przystosowana do większych projektów. Nową jakość pracy w Renderze PRO zauważycie z pewnością zaraz po zainstalowaniu najnowszych wersji programu CAD Decor PRO 3.1 oraz CAD Decor 3.1 i CAD Kuchnie 7.1 z Renderem PRO. Teraz już nikt nie odróżni Waszej wizualizacji od fotografii wnętrz. Wyobraź sobie, że kolejne zarwane i nieprzespane noce, niezrealizowane zlecenia, długie godziny renderingu, nie są już Twoim problemem! Razem z nowym Renderem PRO zyskujesz szerokie perspektywy i potencjał realizacji bardziej ambitnych projektów. Skupmy się jednak na konkretach i funkcjonalnościach, które stworzyliśmy specjalnie dla naszych klientów.

Render PRO jeszcze lepiej i szybciej

Przede wszystkim osiągnęliśmy przyspieszenie działania renderingu wskutek przerobienia jądra systemu renderującego. Na dużych projektach (również takich, w których występują firanki i inne półprzezroczyste elementy) render Path tracing działa nawet o 200% szybciej w stosunku do poprzedniej wersji. Faza obliczeń GI skróciła się z kolei o kilkadziesiąt procent. Dodatkowo, jeśli program nie wykryje poruszeń myszą, to obliczenia jeszcze bardziej przyspieszą, gdyż program założy, że użytkownik oddalił się od komputera i będzie rzadziej wyświetlał cząstkowe rezultaty obliczeń.

Dodaliśmy także nowe narzędzie – REDUKCJA SZUMU – znacząco poprawiające wygląd i skracające czas tworzenia wizualizacji przy użyciu metody Path tracing. Udostępniamy trzy poziomy odszumiania – 50, 100 i 200 próbek. Wybranie którejś z tych opcji pociąga za sobą automatyczną zmianę liczby próbek, analizowanych przez algorytm Path tracing. Na przykład po wybraniu „200”, liczba analizowanych próbek ustawi się na 200, lecz końcowy efekt może mieć wielokrotnie lepszą jakość, niż to wynika z liczby zadanych próbek. Jak to jest możliwe? Po osiągnięciu zadanego poziomu, program zastosuje algorytm „sztucznej inteligencji”, który wygładzi obraz w miejscach, w których był niedoskonały.

Do naszego wyjątkowego Render PRO dodaliśmy również: suwak do zmiany nasycenia barw, nowy filtr White-Filmic oraz bardzo przydatną funkcję automatycznego uzyskiwania cienkiego szkła. Nowa opcja NASYCENIE BARW, dostępna w panelu „Tonacje barwne”, służy do sterowania intensywnością kolorów, która przy wysokim kontraście może stać się nadmierna i mało naturalna. FILTR WHITE-FILMIC z kolei zadba o to, aby biały kolor już nigdy nie był prześwietlony. Filtr ten mocno rozjaśnia scenę i jednocześnie redukuje kontrast, przesuwając zakres odcieni szarości. Warto go stosować, gdy chce się uzyskać bardzo jasne sceny, ale jednocześnie uniknąć prześwietleń. Dzięki temu bardzo szybko zyskujemy bardziej przystępną i skuteczniejszą prezentację dla naszych inwestorów. A na deser CIENKIE SZKŁO! 🙂 Ta sprytna opcja pozwala uzyskać naturalny wygląd cienkościennego szkła dla okrągłych obiektów z nadanymi właściwościami przezroczystości i odbić (minimum 1%). Nawet, jeśli zostały wyrysowane bez minimalnej grubości ścianki (co dotąd było konieczne dla prawidłowego renderingu szkła). Tak realistycznie wyrenderowane szkło to rzadkość w wizualizacjach dostępnych w branży projektowania wnętrz i w programach dla architektów wnętrz.

Jak zawsze wsłuchaliśmy się również w sugestie naszych klientów, wprowadzając szereg drobnych poprawek w działaniu renderingu. Usprawniliśmy procesy opcji „Szybki zapis”, która zapisuje widok z takimi ustawieniami, jakie użytkownik ostatnio pozostawił w oknie „Zapis wizualizacji”. Wprowadziliśmy zapamiętywanie ukrytych warstw po wyjściu z projektu, dzięki czemu można trwale ukryć niechcianą część obiektu i wyregulowaliśmy działanie ukrywania i wyświetlania elementów, szczególnie w przypadku korzystania z Path tracingu. Skorygowaliśmy również działanie funkcji Final gathering i poprawiliśmy widoczność efektu mapowania wypukłości (bump mapping) w wizualizacjach uzyskanych przy użyciu algorytmu Path tracing.

Jeśli pojawiły się u Was wątpliwości związane z wymaganiami technicznymi oraz czasem renderingu… to mamy dobre wiadomości! 🙂 Wymagania sprzętowe i systemowe  się nie zmieniły, a czas zaskoczy nawet największych pesymistów. Ile widoków o fotorealistycznej jakości przeliczycie w 2 minuty w Renderze PRO? Sprawdźcie ten film!

Spójna i profesjonalna dokumentacja techniczna

Wsłuchaliśmy się również uważnie w Wasze potrzeby, dotyczące dokumentacji technicznej. W pierwszej połowie 2019 roku zapytaliśmy Was o zmiany w tym module, które najbardziej ułatwiłyby Wam pracę. Na Wasze wyraźne życzenie (90% odpowiedzi na TAK w naszej ankiecie, przedstawionej na spotkaniach z projektantami w pierwszej połowie 2019 r.) umożliwiliśmy przesuwanie i obracanie elementów projektu, wczytanych ze środowiska CAD (zarówno pojedynczych, jak i całych grup), z wyjątkiem elementów konstrukcyjnych (np. ścian, podestów). Zmiana położenia dla elementów wyposażenia jest niezależna od projektu, nie pociąga za sobą żadnych zmian w środowisku CAD, Wasze projekty są więc bezpieczne.

Dzięki drobnym zmianom w interfejsie, wprowadzeniu nowych funkcji oraz licznym poprawkom, będzie Wam łatwiej i przyjemniej z nią pracować, zwłaszcza przy większych projektach. Zmiany, polegające między innymi na dodaniu miarki, nowych ikon do zarządzania listą stron (przesuwanie i grupowanie) i opcji dokowania tekstów do kartki, pomogą uporządkować dokumentację i pozwolą na większą dokładność.

To nie wszystko 🙂 W trybie edycji kartki dodaliśmy także możliwość obracania całego rzutu dla tych stron, na których rysunek jest przedstawiony z góry. Pojawiła się również nowa funkcja edycyjna: możliwość zmiany kolejności wzajemnego przykrywania obiektów, czyli przesuwania elementów dodanych przez użytkownika na wierzch i na spód, zależnie od bieżących potrzeb. Opcje „Przesuń na wierzch” i „Przesuń na spód” są dostępne w menu kontekstowym, które również jest nowinką (to małe kółko, pojawiające się po zaznaczeniu obiektu). Udostępniliśmy też nowe formaty drukowania  – rozmiary od A0 do A5, a także dodaliśmy opcję „Współczynnik grubości linii” w oknie „Eksportuj do PDF”. Funkcjonalność ta pozwala zmienić proporcjonalnie wszystkie linie w projekcie, dzięki czemu może on stać się wyraźniejszy po wyeksportowaniu do PDF i na wydruku. Dodaliśmy również linię kropkową i możliwość przywrócenia domyślnych ustawień dla całej dokumentacji.

Dużo tego wszystkiego? 🙂 Szczegółowy opis programów CAD Decor PRO 3.1, CAD Decor 3.1 i CAD Kuchnie 7.1 z przydatnymi ilustracjami znajdziecie w pliku PDF udostępnionym obok. Obejrzyjcie również nasze filmy prezentacyjne, które pokazują najważniejsze nowości. Z kolei w naszej strefie projektanta znajdziecie za jakiś czas nowe instrukcje i filmy szkoleniowe. Te materiały z pewnością pomogą Wam odkryć nowe możliwości.

Użytkownicy naszych programów z aktywnym pakietem serwisowym otrzymują nowe narzędzie pracy całkiem bezpłatnie! Natomiast klienci bez aktywnego pakietu wyjątkowo mogą skorzystać z 20% rabatu na aktualizację swoich programów do najnowszej wersji tylko do końca stycznia 2020 r.!

Mnóstwo drobnych poprawek

Użytkownicy wszystkich naszych programów zauważą również nowości w kreatorze i edytorze ścian. Pojawił się np. nowy panel z podglądami drzwi, okien i obiektów ściennych, który znacząco poprawił widoczność tych elementów i wygodę pracy.

Naprawiliśmy również szereg błędów zgłoszonych przez użytkowników do wersji 3.0 i 7.0 oraz wprowadziliśmy usprawnienia w działaniu dokumentacji, wizualizacji, managera, konwertera 3D, kreatora i edytora ścian dla programów CAD Decor PRO, CAD Decor i CAD Kuchnie. Wprowadziliśmy także poprawki w Renderze PRO, Module Projektowania Płytek Ceramicznych i Edytorze Baz Płytek, oraz w module listew, AGD i szafek w programach CAD Decor PRO i CAD Kuchnie. Wszystkie te zmiany jak zawsze możesz dokładnie zweryfikować na naszej stronie w historii aktualizacji, z pewnością znajdziesz tam jakąś swoją poprawkę 🙂

Upgrade do wersji 3.1 i 7.1

Razem z nowościami w naszych programach zaszła drobna zmiana w aktualizatorze internetowym iUpdate. Wprowadziliśmy nowe zasady instalowania przez aktualizator pakietu VC Redist 2017 – 2019.

  • Po uruchomieniu aktualizatora (automatycznie po włączeniu programu lub w wyniku ręcznego wywołania przez użytkownika) w pierwszej kolejności przebiega instalacja aktualizacji (pobierają się pliki z nowościami i poprawkami).
  • Po zakończeniu tej fazy, aktualizator sprawdza w rejestrze wersję pakietu VC Redist.
  • Jeśli zostanie wykryta obecność odpowiedniej wersji pakietu VC Redist, to aktualizator po prostu zakończy pracę w tym momencie – użytkownik może przejść do pracy z nową wersją programu.
  • Jeśli w rejestrze nie zostanie wykryta odpowiednia wersja pakietu VC Redist, aktualizator przejdzie do jej instalacji, która może spowodować automatyczne ponowne uruchomienie komputera. Użytkownik zostanie o tym poinformowany i zapytany o chęć kontynuowania instalacji (jeśli się na to zdecyduje, powinien zamknąć wszystkie pliki i aplikacje, żeby zabezpieczyć się przed utratą danych).
  • Jeśli użytkownik wyrazi zgodę, następuje instalacja pakietu VC Redist, która może się zakończyć restartem komputera (już bez ostrzeżenia dla użytkownika).
  • Po ponownym uruchomieniu komputera można rozpocząć pracę z programem w najnowszej wersji ♥

Uwaga: w przypadku braku wyrażenia zgody na restart komputera, aktualizator zakończy pracę bez instalowania nowego pakietu VC Redist. W takiej sytuacji nadal będzie możliwe uruchomienie programu w nowej wersji, lecz funkcja redukcji szumu w Renderze PRO będzie nieaktywna, gdyż wymaga najnowszego pakietu VC Redist. Dodatkowo aktualizator będzie ponawiał prośby o wznowienie instalacji w celu doinstalowania brakującego pakietu. W przypadku wątpliwości albo jakichkolwiek problemów, skontaktuj się z naszym wsparciem technicznym.

Wszyscy projektanci i architekci wnętrz na start! Naprawdę jest co sprawdzać i odkrywać! 🙂

Zobacz jak to działa!
Film prezentacyjny nowości w Renderze PRO

Film prezentacyjny
nowej dokumentacji technicznej

Co dokładnie się zmieniło?
Zapoznaj się ze szczegółowym opisem nowości.

a0

Related Posts

X

Ta strona wykorzystuje pliki cookie! Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Mogą też korzystać z nich współpracujące z nami firmy badawcze oraz reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij OK. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Dowiedz się więcej

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close